czwartek, 21 wrzesień, 2023
pluken
Home / Biznes / PGNiG jest zainteresowana współpracą z sumską fabryką maszyn
PGNiG

PGNiG jest zainteresowana współpracą z sumską fabryką maszyn

Share Button
PGNiG
Fot. en.wikipedia.org

Sumskie Naukowo-Produkcyjne Stowarzyszenie Budowy Maszyn im. M.W. Frunze odwiedziła delegacja z Polski. Zapoznała się ona z procesem produkcyjnym i produktami firmy, ponieważ na chwilę obecną jest zainteresowana współpracą.

W dniach 8-9 września polska delegacja PGNiG oceniała możliwości sumskiej fabryki. Jej celem były szczegółowe badania produkcji i kontrola jakości produktów. Dla sumskiego przedsiębiorstwa taka współpraca jest korzystna, ponieważ PGNiG jest jednym z największych potencjalnych klientów w Polsce.

Aby przyciągnąć uwagę firmy, przedstawiciele sumskiego przedsiębiorstwa prowadzili prezentacje i brali udział w ekspozycyjnych i biznesowych imprezach. PGNiG interesują sprężarki tłokowe. Przedstawiciele firmy odwiedzili nawet w warsztat, który specjalizuje się w tej produkcji. Zbadali próbki, wypytali o dane techniczne i eksploatację.

Zastępca dyrektora ds. eksploatacji PGNiG Andrzej Rajczek przyznał, że był mile zaskoczony sumskim przedsiębiorstwem. Jego przewaga polega na tym, że obejmuje praktycznie cały cykl produkcyjny: od odlewania do badania gotowej technologii w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

„W Europie takie kompleksowe podejście jest prawie niepraktykowane — firmy zajmują się głównie jednym segmentem. Tutaj zobaczyliśmy, jak dopracowany może być łańcuch produkcyjny” — powiedział Andrzej Rajczek.

Pełny tekst artykułu dostępny na portalu Wschodnik.pl

Share Button

Czytaj również

Войцех Бальчун. фото: i.wnp.pl

Wojciech Balczun szefem ukraińskich kolei

Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo zwyciężył w konkursie na dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.