sobota, 21 Lipiec, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Żołnierze z krajów NATO wezmą udział w paradzie na Dzień Niezależności Ukrainy
Фото: facebook.com/generalpoltorak
Фото: facebook.com/generalpoltorak

Żołnierze z krajów NATO wezmą udział w paradzie na Dzień Niezależności Ukrainy

Share Button

W obchodach 26 rocznicy Niezależności Ukrainy 24 sierpnia br. wezmą udział żołnierze z krajów NATO oraz państw sojuszniczych – poinformował minister obrony Ukrainy, Stepan Połtorak.

„Zaprosiliśmy do udziału w obchodach naszych zagranicznych partnerów i przyjaciół – przedstawicieli resortów obrony i ministrów z krajów, z którymi współpracujemy, prowadzimy wspólne ćwiczenia, którzy pomagają nam w reformowaniu armii i dostosowywaniu do standardów NATO. Otrzymaliśmy już potwierdzenie udziału z sześciu krajów – w tym z państw NATO oraz Gruzji” – powiedział Stepan Połtorak podczas próby przed paradą na Dzień Niezależności, która ma odbyć się 24 sierpnia na Kreszczatyku.

Zgodnie z planem, w uroczystościach weźmie udział 4,5 tysiąca żołnierzy z Sił Zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej Ukrainy, Państwowej Służby Przygranicznej i Policji. Planowany jest także statyczny pokaz techniki wojskowej w liczbie ok. 70 sztuk.

Rok temu, podczas obchodów 25 rocznicy Niezależności, w paradzie wojskowej w Kijowie uczestniczyli żołnierze z Litwy i Polski, służący wraz z żołnierzami ukraińskimi w ramach Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej LITPOLUKRBRIG.

Na podstawie: mil.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. LITPOLUKRBRIG

Wiceminister Obrony Narodowej RP Marek Łapiński z wizytą w LITPOLUKRBRIG

17 lipca 2018 r. wiceminister, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej RP Marek Łapiński złożył …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.