sobota, 21 Lipiec, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Życzenia dla ukraińskich spadochroniarzy
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Życzenia dla ukraińskich spadochroniarzy

Share Button

W dniu 2 sierpnia 2017 r. litewscy i polscy żołnierze przekazali gratulacje swoim ukraińskim kolegom z okazji ich święta – Dnia Wojsk Powietrznodesantowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Podczas uroczystego apelu przeprowadzonego w koszarach Wielonarodowej Brygady żołnierze Sił Zbrojnych Litwy i Polski życzyli siły, odwagi, jedności oraz żołnierskiego szczęścia w służbie wojskowej. Wśród życzeń skierowanych do ukraińskich żołnierzy w niebieskich beretach były również życzenia zdrowia ,pomyślności, pokoju, dobrobytu.

„W tym świątecznym dniu wyrażam podziękowanie za wysoki poziom profesjonalizmu, odwagę i wytrwałość, którą ukraińscy spadochroniarze wykazali w wielu wspólnych przedsięwzięciach szkoleniowych. Ukraińscy spadochroniarze są dobrymi ambasadorami swojego kraju i pokazują, że współpraca wojskowa może zacieśniać trójstronne więzi” – powiedział płk Zenon Brzuszko, dowódca LITPOLUKRBRIG.

Ukraiński wkład w Brygadzie Litewsko-Polsko-Ukraińskiej to 18 oficerów dowództwa i afiliowany batalion powietrznodesantowy z 80 Brygady Wojsk Powietrznodesantowych z Lwowa. Od momentu utworzenia Brygady w 2015r. żołnierze dowództwa Brygady i afiliowanego batalionu uczestniczyli w szeregu działań począwszy od międzynarodowych szkoleń do wydarzeń kulturalnych i stali się integralną częścią rodziny LITPOLUKRBRIG.

Ołeksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

DSC04203

Share Button

Czytaj również

Fot. RMC Lwów

JMTG-U rozpoczyna kolejny etap szkoleń SZU z udziałem zagranicznych instruktorów

W piątek, 13 lipca, w Międzynarodowym Centrum Bezpieczeństwa i Budowania Pokoju w Jaworowie odbyła się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.