środa, 17 Styczeń, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Życzenia dla ukraińskich spadochroniarzy
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Życzenia dla ukraińskich spadochroniarzy

Share Button

W dniu 2 sierpnia 2017 r. litewscy i polscy żołnierze przekazali gratulacje swoim ukraińskim kolegom z okazji ich święta – Dnia Wojsk Powietrznodesantowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Podczas uroczystego apelu przeprowadzonego w koszarach Wielonarodowej Brygady żołnierze Sił Zbrojnych Litwy i Polski życzyli siły, odwagi, jedności oraz żołnierskiego szczęścia w służbie wojskowej. Wśród życzeń skierowanych do ukraińskich żołnierzy w niebieskich beretach były również życzenia zdrowia ,pomyślności, pokoju, dobrobytu.

„W tym świątecznym dniu wyrażam podziękowanie za wysoki poziom profesjonalizmu, odwagę i wytrwałość, którą ukraińscy spadochroniarze wykazali w wielu wspólnych przedsięwzięciach szkoleniowych. Ukraińscy spadochroniarze są dobrymi ambasadorami swojego kraju i pokazują, że współpraca wojskowa może zacieśniać trójstronne więzi” – powiedział płk Zenon Brzuszko, dowódca LITPOLUKRBRIG.

Ukraiński wkład w Brygadzie Litewsko-Polsko-Ukraińskiej to 18 oficerów dowództwa i afiliowany batalion powietrznodesantowy z 80 Brygady Wojsk Powietrznodesantowych z Lwowa. Od momentu utworzenia Brygady w 2015r. żołnierze dowództwa Brygady i afiliowanego batalionu uczestniczyli w szeregu działań począwszy od międzynarodowych szkoleń do wydarzeń kulturalnych i stali się integralną częścią rodziny LITPOLUKRBRIG.

Ołeksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

DSC04203

Share Button

Czytaj również

Fot. fraza.ua

Dlaczego przedstawicielstwo “DNR” we Francji nie powinno istnieć

We czwartek, 11 stycznia br. we Francji, w sądzie miasta d’Aix en Provence będą ważyć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.