poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Lotnisko w Boryspolu wznawia rozmowy z Ryanair
Фото: facebook.com/rjabikin.pavel
Фото: facebook.com/rjabikin.pavel

Lotnisko w Boryspolu wznawia rozmowy z Ryanair

Share Button

Dyrekcja lotniska w Boryspolu koło Kijowa wznawia rozmowy z przedstawicielami linii lotniczych Ryanair. Będą one toczyć się z udziałem przedstawicieli ukraińskiego Ministerstwa Infrastruktury oraz Biura Promocji Inwestycji.

„Przeprowadziliśmy robocze spotkanie z mediami. Nasza współpraca pomogła głęboko przyjrzeć się problemom bez zbędnych emocji. Jestem przekonany, że udało nam się wyjaśnić, że w sytuacji z Ryanair nie ma miejsca dla kategorycznych wniosków. Zgadzam się z premierem, że tanie linie lotnicze powinny pojawić się na ukraińskim rynku i dlatego trzeba przygotować dla nich odpowiednią bazę normatywną” – powiedział dyrektor lotniska, Paweł Ryabikin.

10 lipca linia lotnicze Ryanair ogłosiły, że planują skasowanie inicjatywy wejścia na ukraiński rynek po tym, jak lotnisko w Boryspolu nie wykonało postanowień umowy zawartej w marcu z Ministerstwem Infrastruktury i lotniskiem. Wcześniej dyrektor Ryabikin ogłosił, że port lotniczy nie jest w stanie wykonać warunków Ryanair, jako że oznaczałoby to roczny wzrost kosztów o 2 mld dolarów.

Inne stanowisko w tej sprawie zajął 11 lipca premier Ukrainy, Wołodymyr Grojsman. „Powinniśmy wznowić rozmowy z Ryanair. Prosiłbym Ministerstwo Infrastruktury, lotnisko oraz UkraineInvest o włączenie się do procesu” – powiedział premier Ukrainy na naradzie z przedstawielami lotniska oraz ministerstw infrastruktury i sprawiedliwości.

Na podstawie: facebook.com/rjabikin.pavel

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.