środa, 30 listopad, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Kolejne czołgi „Opłot” trafią na wyposażenie ukraińskiej armii
Fot. ukrobronoprom.com.ua,
Fot. ukrobronoprom.com.ua,

Kolejne czołgi „Opłot” trafią na wyposażenie ukraińskiej armii

Share Button

Ukraiński koncern UKROBRONOPROM będzie produkował czołgi „Opłot” także na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy – poinformował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Na zakupy najnowocześniejszych z produkowanych na Ukrainie czołgów ma zostać przeznaczona suma 300 mln hrywien. „Te środki przeznaczone są na uzbrojenie, by nasi żołnierze mogli efektywnie walczyć. Ponad 300 milionów zostanie przeznaczonych na zakup zmodernizowanych czołgów Opłot” – powiedział prezydent Ukrainy podczas wizyty w Lwowskiej Fabryce Czołgów.

Prezes UKROBRONOPROMu, Roman Romanow potwierdził, że koncern jest w stanie sprostać temu zamówieniu i podjąć seryjną produkcję dla jednostek ukraińskiej armii. Dotąd produkowane pojazdy tegi typu był przeznaczone na eksport, m.in. do Tajlandii.

Czołg T-84 Opłot-M został opracowany przez Charkowskie Biuro Konstrukcyjne Morozowa, a ich produkcja jest realizowana również w Charkowie, w zakładach im. Małyszewa. Czołg jest uzbrojony w armatę o kalibrze 125 mm oraz dwa karabiny maszynowe. Jak dotąd na wyposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy trafiło kilkanaście pojazdów tego typu.

Na podstawie: ukrobronoprom.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.