poniedziałek, 30 Listopad, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Połączona polsko-ukraińska jednostka prowadzi szkolenie taktyczne z obrony i kontrataku
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Połączona polsko-ukraińska jednostka prowadzi szkolenie taktyczne z obrony i kontrataku

Share Button

10 czerwca. LUBLIN/Nowa Dęba, Polska. Polski batalion piechoty wzmocniony ukraińską kompanią powietrznodesantową pod dowództwem LITPOLUKRBRIG zakończył strzelania z ostrą amunicją i rozpoczął szkolenia taktyczne w trakcie Ćwiczenia ANAKONDA 16 w Nowej Dębie.

Zgodnie ze scenariuszem operacji wsparcia pokoju prowadzonej przez Wielonarodową Brygadę, której Dowódcą jest generał brygady Adam Joks, polsko-ukraińska kompania podjęła obronę w obliczu wrogiego zagrożenia i wykonała manewr. Następnie, w wyniku sprawnie koordynowanych działań żołnierze piechoty z Polski oraz spadochroniarze z Ukrainy ruszyli Hummerami w celu wykonania kontrataku z flanki i z tyłu na atakujące siły przeciwnika. Otoczony przeciwnik przerwał atak i wycofał się.

“W ciągu kilku ostatnich dni wspólnie z partnerami z Polski osiągnęliśmy pożądane wspólne zrozumienie zadań i jedność wysiłków. Żyjemy i szkolimy się razem a to wzmacnia lepszą koordynację i podległość. Mamy nieco inne podejście w wykonywaniu zadań taktycznych ale nasza jedność eliminuje wszystkie granice i prowadzi do sukcesu” – skomentował kpt Yurij Rudenko, dowódca kompanii powietrznodesantowej.

DSC_0037

Zastępca dowódcy LITPOLUKRBRIG – płk Volodymyr Yudanov dodał, że tak łączone szkolenie jest bardzo owocne. Sprzyja ono synchronizowaniu jednostek afiliowanych i rozwijaniu interoperacyjności w przyszłych realnych operacjach.

Oleksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. defence-ua.com

Ukraiński An-124 Rusłan dostarczył helikoptery dla SZ Filipin

Transport odbył się z lotniska Rzeszów-Jasionka, skąd 7 listopada wystartował ukraiński samolot transportowy An-124. 9 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.