sobota, 27 czerwiec, 2026
pluken
Home / Biznes / Ukraińsko-polskie trolejbusy weszły do eksploatacji z opóźnieniem
trolejbus

Ukraińsko-polskie trolejbusy weszły do eksploatacji z opóźnieniem

Share Button

KIJÓW. 23 grudnia .UNN. Trolejbusy wykonane przez ukraińsko – polskie konsorcjum Ursus – Bogdan Motors wyjechały na ulice Lublina pół roku później niż planowano. Lokalna kontrola transportu publicznego zapobiec stwierdziła serię usterek, które uniemożliwiły wcześniejsze dopuszczenie pojazdów do eksploatacji.

W szczególności problemy techniczne dotyczyły otwierania drzwi, nie działającego układu zgłoszenia zatrzymania, braku koła zapasowego, itp.

Obecnie kursują cztery z pięciu dostarczonych trolejbusów.

W sumie, ukraińsko – polskie konsorcjum Ursus – Bogdan Motors ma dostarczyć miastu 38 trolejbusów niskopodłogowych. W 2014 r. – 12, w 2015 – 21 pojazdów.

Przypomnijmy, polsko-ukraińska spółka powstała kilka miesięcy temu dla zrealizowania wspólnego przetargu na bazie dwóch spółek „Bogdan Motors” (Łuck) i Ursus (Lublin).

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1287260-u-lyublini-bogdan-motors-oshtrafuvali-za-postavku-troleybusiv-z-tekhnichnimi-nedolikami

Share Button

Czytaj również

Войцех Бальчун. фото: i.wnp.pl

Wojciech Balczun szefem ukraińskich kolei

Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo zwyciężył w konkursie na dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.