sobota, 24 Lipiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Sławomir Nowak zakończył pracę na stanowisku kierownika UkrAutodoru
Славомір Новак. Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський
Славомір Новак. Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський

Sławomir Nowak zakończył pracę na stanowisku kierownika UkrAutodoru

Share Button

W związku z zakończeniem trzyletniej kadencji na stanowisku kierownika Państwowej Agencji Drogowej Ukrainy, Sławomir Nowak złożył swoją dymisję na ręce premiera Ukrainy.

„Jeszcze kilka tygodni temu w związku z zakończeniem trwającej 3 lata kadencji, nową propozycją jaką otrzymałem i planami osobistymi, podjąłem decyzję o zakończeniu pracy na stanowisku kierownika UkrAutodor” – poinformował Sławomir Nowak. Dodał, że w efekcie trzech lat pracy na Ukrainie ma wielką satysfakcję z osiągnięć i tego, czego udało się w tym czasie dokonać. Wśród nich wskazał m.in. stworzenie stabilnego finansowania – Funduszu Drogowego, przeprowadzenie decentralizacji dróg, polepszenia wykorzystania kredytów, stworzenie pierwszego średniookresowego planu rozwoju na lata 2018-2022, przygotowanie strategii rozwoju dróg terytorialnych, wprowadzenie technologii dróg betonowych.

„Jestem gotów nadal pomagać tak premierowi Ukrainy jak i kolejnemu szefowi UkrAutodoru, jako że rozpoczęte zmiany wymagają kontynuacji. Jestem przekonany, że miejsce Ukrainy jest w UE. Przyjechałem tutaj by wdrażać europejskie standardy, miałem szczęście zapoczątkować zmiany w infrastrukturze Ukrainy i widzieć jak co dzień zachodzą zmiany” – dodał Sławomir Nowak.

Na podstawie: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua

Share Button

Czytaj również

Fot. facebook.com/NavalSOFCenter

Sea Breeze-21: ćwiczenia polskich i ukraińskich specjalsów na Morzu Czarnym

W ramach trwających nad Morzem Czarnym ćwiczeń Sea Breeze 2021 odbyły się wspólne ćwiczenia żołnierzy …