poniedziałek, 8 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Na Zakarpaciu na 3 dni pojawi się piesze przejście graniczne
Фото: carpathia.gov.ua
Фото: carpathia.gov.ua

Na Zakarpaciu na 3 dni pojawi się piesze przejście graniczne

Share Button

W dniach 8-10 sierpnia na granicy polsko-ukraińskiej pojawi się tymczasowe piesze przejście graniczne Łubnia-Wołosate. Przejście powstanie na czas Dni Dobrosąsiedztwa Ukrainy i Polska na granicy obwodu zakarpackiego i województwa podkarpackiego.

Przejście będzie pracować w pobliżu wioski Łubnia w obwodzie zakarpackim w godzinach 10.00-19.00 czasu ukraińskiego (9.00-18.00 czasu polskiego). Przekroczenie granicy będzie możliwe na podstawie ważnego paszportu biometrycznego lub wizy uprawniającej do wjazdu do strefy Schengen. Z przejścia będą mogli korzystać także rowerzyści.

Poprzednio ten sam punkt graniczny funkcjonował w maju br., przez okres pięciu dni i cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych. Istnieją plany stworzenia w tym miejscu stałego przejścia granicznego wobec faktu, iż znajduje się on w pobliżu uczęszczanych szlaków turystycznych. O stworzeniu tego i kolejnych czterech przejść mowa była m.in. w 2017 roku podczas rozmów przedstawicieli parlamentów Polski i Ukrainy. Jest szansa, że przejścia powstaną do 2020 roku.

Na podstawie: carpathia.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. obserwatormiedzynarodowy.pl

Rosja planuje przeprowadzić „referendum” na okupowanych terytoriach Ukrainy do 15 września

Od wybuchu wojny na pełną skalę, która przyniosła rosyjską okupację w kilku obwodach Ukrainy, Siłom …