wtorek, 4 październik, 2022
pluken
Home / Wiadomości / LITPOLUKRBRIG tworzy HICON na potrzeby AGILE SPIRIT-2019.
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

LITPOLUKRBRIG tworzy HICON na potrzeby AGILE SPIRIT-2019.

Share Button

Brygada Litewsko-Polsko-Ukraińska bierze udział w Wielonarodowym Ćwiczeniu Agile Spirit–2019 jako HICON (z ang. Higher Control – Dowództwo Wyższego Szczebla) dla Głównych Ćwiczących (z ang. Primary Training Audience).

Wielonarodowe Ćwiczenie Agile Spirit-2019 zostało zainicjowane 27 lipca 2019 r. w Gruzji.Czternaście państw członkowskich NATO i partnerów Sojuszu uczestniczy obecnie w Agile Spirit-2019, od 27 lipca do 10 sierpnia 2019 roku.

W ćwiczeniu bierze udział ponad trzy tysiące żołnierzy z Gruzji, USA, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Bułgarii, Grecji, Belgii, Polski, Łotwy, Litwy, Rumunii, Czarnogóry, Norwegii i Turcji, w tym dwudziestu trzech oficerów z LITPOLUKRBRIG. Wielonarodowe ćwiczenie odbywa się w trzech ośrodkach szkoleniowych, zlokalizowanych w różnych częściach kraju: w bazie Senaki, Vaziani i ORPHOLO.

LITPOLUKRBRIG uczestniczy w Wielonarodowym Ćwiczeniu Agile Spirit – 2019 jako Dowództwo Wyższego Szczebla dla Głównych Ćwiczących. Wraz z Armią Stanów Zjednoczonych i gruzińskim dowództwem jest jednym z głównych graczy w fazie przygotowania ćwiczeń, przyczyniając się do planowania ćwiczeń, opracowania scenariusza i rozkazu operacyjnego.

Ćwiczenie koncentruje się na zwiększaniu interoperacyjności, szkoleniu i poprawie zdolności operacyjnych uczestników ćwiczeń podczas planowania i wykonywania operacji w czasie rzeczywistym w środowisku międzynarodowym.

Agile Spirit – 2019 jest połączonym Dowódczo-Sztabowym Ćwiczeniem Polowym, które zostało zainicjowane w celu zbudowania wielonarodowych, regionalnych, wspólnych zdolności partnerskich.

Olena Slobodianiuk, LITPOLUKRBRIG

agile2 agile3

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w NATO

O złożeniu wniosku poinformował prezydent Wołodymyr Zelensky. „Faktycznie, przeszliśmy już nasz szlak do NATO. Faktycznie …