piątek, 25 Maj, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Wspólna Wielkanoc sztabu LITPOLUKRBRIG oraz Batalionu Dowodzenia WB
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Wspólna Wielkanoc sztabu LITPOLUKRBRIG oraz Batalionu Dowodzenia WB

Share Button

Sztab LITPOLUKRBRIG, personel Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady oraz przedstawiciele innych jednostek wojskowych Garnizonu Lublin uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji Świąt Wielkanocnych.

W niezwykle serdecznej atmosferze polscy żołnierze złożyli sobie życzenia wielkanocne oraz podzielili się jajkiem ze swoimi kolegami z Litwy i Ukrainy. Po zmówieniu modlitw przez kapelanów obrządku katolickiego i prawosławnego, zgromadzeni spożywali tradycyjne potrawy wielkanocne.

„Nasza siła tkwi w różnorodności i jedności. Zgromadzeni wokół jednego stołu, żołnierze z Polski, Litwy i Ukrainy, jak również pracownicy cywilni modlą się, oddają cześć i honor wielkiemu poświęceniu Jezusa Chrystusa. Nasz wojskowy żywot często prowadzi i nas do wielu poświęceń. Jednakże stawiając czoła wyzwaniu, pokazujemy odwagę i brak lęku. W imieniu Dowództwa LITPOLUKRBRIG, życzymy wam i waszym rodzinom błogosławieństwa Pańskiego, szczęścia i zdrowia” – tak brzmią wspólne życzenia personelu trójstronnej Brygady.

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

DSC01624 DSC01637

Share Button

Czytaj również

Джерело: facebook.com/milinua

Na Ukrainie przeprowadzono pierwsze testy pocisków Javelin

22 maja na jednym z poligonów Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadzono pierwsze testy pocisków przeciwpancernych Javelin, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.