środa, 21 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Na święta Wielkanocne pojawi się dodatkowy pociąg Przemyśl-Kijów
Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський
Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський

Na święta Wielkanocne pojawi się dodatkowy pociąg Przemyśl-Kijów

Share Button

W związku z większym zainteresowaniem pasażerów w okresie Wielkanocy Koleje Ukraińskiej uruchomią dodatkowy pociąg Interciti+ 707/708 na trasie Kijów-Przemyśl. Będzie on kursował od 12 do 14 kwietnia oraz w dniach 17-18 kwietnia.

Pociąg będzie wyjeżdżał z Kijowa o godzinie 12:24 i przyjeżdżał do Przemyśla o 19:03 (czasu polskiego). Z kolei kurs powrotny z Przemyśla będzie rozpoczynał się o 20:20, a przyjazd do Kijowa o godzinie 5:23 czasu ukraińskiego.

Przygotowany rozkład jazdy uwzględnia możliwości przesiadki z najpopularniejszych pociągów do Przemyśla, które kursują z Krakowa, Warszawy i Gdyni. Ceny biltów będą wynosić 597,83 UAH w I klasie i 422,62 UAH w II klasie.

Według dyrektora UkrZaliznicji, Wojciecha Balczuna, popyt na przejazdy na wspomnianej trasie utrzymuje się niezmiennie, niezależnie od okresu świątowego. „Widzimy, że liczba chętnych do podróżowania pociągami wzrasta, tym bardziej teraz, gdy pojawiła się perspektywa ruchu bezwizowego. Dlatego pracujemy nad nowymi połączeniami międzynarodowymi” – powiedział Wojciech Balczun.

Na podstawie: uz.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Odbyło się kolejne spotkanie grupy Ramstein

Według ministra obrony Ukrainy, Kijów może liczyć na kolejne dostawy uzbrojenia. Według Rustema Umerowa, SZ …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.