piątek, 24 marzec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Dowódca Gwardii Narodowej stanu Illinois odwiedził Lublin
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Dowódca Gwardii Narodowej stanu Illinois odwiedził Lublin

Share Button

Generał dywizji Richard J. Hayes, Jr., Dowódca Gwardii Narodowej stanu Illinois wraz z delegacją przebywał w dniu 28 marca 2017 r. w Lublinie celem poznania specyfiki i zasad funkcjonowania Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej.

Dowódca LITPOLUKRBRIG płk dypl. Zenon Brzuszko powitał gości oraz wyraził przekonanie, że obecne spotkanie pozwoli na dalsze zacieśnienie współpracy dwustronnej. Zastępca dowódcy płk Volodymyr Yudanov i szef sztabu ppłk Eligijus Senulis zapoznali amerykańskich przedstawicieli z narodowymi komponentami Wielonarodowej Brygady oraz możliwościami jej przyszłych działań.

W trakcie wizyty oficerowie Wielonarodowej Brygady oraz gen. Richard J. Hayes i jego delegacja omówili obszary dalszej możliwej współpracy, które koncenrują się w szkoleniu, warsztatach i wymianie doświadczeń ze specjalistami z Gwardii Narodowej stanu Illinois.

„LITPOLUKRBRIG jest młodą strukturą, która dąży do gromadzenia, czerpania doświadczeń i korzystania z jak najlepszych wzorców, które stosują siły zbrojne czołowych armii świata. Takie podejście otwiera wiele drzwi i stworya możliwość zdobycia wysokiego poziomu zaawansowania. Stąd jesteśmy naprawdę zadowoleni, że nasi partnerzy z armii amerykańskiej chętnie dzielą się swoją wiedzą w trakcie naszych szkoleń, a to pozwala nam stać się lepszymi żołnierzami” – podsumował wizytę płk dypl. Zenon Brzuszko.

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

DSC01311 DSC01371 DSC01502

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Prezydent USA w Kijowie: wojna Putina zmierza do porażki

20 lutego 2023 prezydent USA Joe Biden pojawił się z niezapowiedzianą wizytą w stolicy Ukrainy. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.