środa, 6 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Szef MSW Ukrainy: zapewniliśmy bezpieczeństwo polskim przedstawicielstwom
Арсен Аваков. Фото POLUKR.net / Андрій Поліковський
Арсен Аваков. Фото POLUKR.net / Андрій Поліковський

Szef MSW Ukrainy: zapewniliśmy bezpieczeństwo polskim przedstawicielstwom

Share Button

Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow powiedział, że polskim przedstawicielstwom dyplomatycznym została zapewniona pełna ochrona na terytorium Ukrainy w reakcji na wydarzenia z Łucka.

„Trzeba pamiętać, że jesteśmy w stanie wojny z Rosją i możliwe są prowokacje. Nie należy nadawać im przesadnie dużego znaczenia. W Polsce, w Rosji i u nas korzystają na tym siły destruktywne” – powiedział minister spraw wewnętrznych Ukrainy podczas konferencji prasowej.

Ostrzał budynku polskiego konsulatu z 29 marca został zakwalifikowany przez ukraińskich śledczych jako atak terrorystyczny. W związku z tym zamknięto do odwołania wszystkie polskie konsulaty na terytorium Ukrainy.

W związku z zaistniałą sytuacją ochronę polskich placówek dyplomatycznych wzmocniono, m.in. dodatkowymi siłami Policji oraz żołnierzami Gwardii Narodowej Ukrainy. Ochronę wzmocniono także wokół placówek dyplomatycznych i konsularnych innych państw. Działania ochronne są koordynowane przez regionalne sztaby Centrum Antyterrosytycznego SBU.

Na podstawie: mvs.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa „Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.