sobota, 2 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Szef milicji LNR zginął w wyniku wybuchu
Fot. nowastrategia.org.pl
Fot. nowastrategia.org.pl

Szef milicji LNR zginął w wyniku wybuchu

Share Button

W sobotę, 4 lutego rano, w Ługańsku w wyniku wybuchu najprawdopodobniej bomby umieszocznej w samochodzie zginął szef „milicji ludowej Ługańskiej Republiki Ludowej”, Oleg Anaszczenko.

Wybuch, będący naprawdopodobniej celowym zamachem, miał miejsce na jednym z osiedli mieszkaniowych w Ługańsku. Początkowo pojawiały się informacje o dwóch ofiarach, jednak nie zostały one potwierdzone.

Przedstawiciele władz LNR oskarżyli o przeprowadzenie zamachu „ukraińskich dywersantów”. 5 lutego został ogłoszony dniem żałoby narodowej w Ługańskiej Republice Ludowej.

To kolejny przypadek śmierci wysokiego funkcjonariusza separatystycznych republik. Na początku stycznia 2017 roku w Moskwie w niejasnych okolicznościach zmarł pierwszy przywódca Ługańskiej Republiki Ludowej, 47-letni Wałerij Bołotow, a w połowie października 2016 roku w wybuchu bomby zginął Arsen Pawłow, ps. „Motorola”.

Na podstawie: nowastrategia.org.pl, pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.