sobota, 23 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Szef BBN: krajom NATO potrzebne są doświadczenia Ukrainy wyniesione z konfliktu na Donbasie
Fot. rnbo.gov.ua
Fot. rnbo.gov.ua

Szef BBN: krajom NATO potrzebne są doświadczenia Ukrainy wyniesione z konfliktu na Donbasie

Share Button

Paweł Soloch podczas wizyty w Kijowie stwierdził, że kraje NATO są zainteresowane ukraińskimi doświadczeniami związanymi z konfliktem zbrojnym na Donbasie.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego spotkał się z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, sekretarzem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem oraz ministrem obrony Stepanem Połtorakiem (na zdj.). Wziął również udział w XIII Międzynarodowej Wystawie „Broń i Bezpieczeństwo”.

Podczas spotkań omówiono kwestie związane z sytuacją na Donbasie, a także dwustronnej współpracy w sferze wojskowej i wojskowo-technicznej, w tym dotyczące funkcjonowania Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej LITPOLUKRBRIG.

„Mamy wiele ciekawych i perspektywicznych projektów w sferze obronności, które dotyczą prac w obszarze produkcji uzbrojenia i techniki wojskowej, które pozwolą na podnniesienie zdolności obronnych Polski i Ukrainy” – powiedział po spotkaniu z Pawłem Solochiem szef RNBO Ukrainy, Ołeksandr Turczynow.

biuro2

„Naszym celem jest wspólny punkt widzenia i wspólne rozumienie przyszłości, a także to, by sprawy ukraińskie nie były zapomniane na forum polityki międzynarodowej, tak, aby było jasne, że kwestia bezpieczeństwa Ukrainy to jednocześnie sprawa bezpieczeństwa Polski i krajów bałtyckich – tzw. wschodniej flanki NATO” – powiedział Paweł Soloch.

Na podstawie: rnbo.gov.ua, facebook.com/petroporoshenko, iec-expo.com.ua

Share Button

Czytaj również

Pocisk zestawu Neptun / Fot. Defence Express

Ukraińska armia atakuje kolejne cele na Krymie

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o atakach na dwa kolejne okręty na Morzu Czarnym oraz na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.