sobota, 3 grudzień, 2022
pluken
Home / Wydarzenia / Kulczyk Foundation pokaże w Kijowie wstrząsający film
Zdjecie1.JPG

Kulczyk Foundation pokaże w Kijowie wstrząsający film

Share Button

„Ostatnio w Polsce bardzo jesteśmy zajęci naszą wewnętrzną wojną wszystkich ze wszystkimi. To wojna na brutalne, ale jednak słowa. Niestety tuż obok nas na Ukrainie jest prawdziwa wojna. Na pociski, na bomby, które zabijają. Pamiętajmy o Ukrainie, bo jej rany są prawdziwe i głębokie” – mówi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation. We wtorek, 7 czerwca o godz. 19 w Domu Edukacji i Kultury „Majster Klas” w Kijowie (ul. Lavrska 16) zaprezentowany zostanie odcinek telewizyjnego cyklu „Efekt Domina” poświęcony weteranom walk na wschodzie Ukrainy oraz wdowom po poległych obrońcach ojczyzny.

„Realizując „Efekt Domina” podróżujemy po całym świecie, bo chcemy pokazać ludzi, którzy przeciwstawiają się złu. Teraz my wszyscy, Polacy, możemy stać się takimi ludźmi. Bo tuż obok nas giną niewinni. Bo możemy pomagać tym, którym wojna zabrała wszystko. Ukraina nas potrzebuje” – mówi Dominika Kulczyk.

W filmie zobaczymy, jak Kulczyk Foundation pomaga niesamowitemu przedsięwzięciu o nazwie Pizza Veterano. To przedsiębiorstwo społeczne założone w Kijowie właśnie przez weterana, by wspierać takich ludzi jak on. Poznajemy też polską korespondentkę wojenną, która walczy o prawdę na temat wojny we wschodniej Ukrainie, oraz ciężko doświadczoną, ale jakże silna wewnętrznie, wdowę po żołnierzu poległym w obronie wolności swej ukraińskiej ojczyzny.

„Chciałabym, żeby wszyscy na Ukrainie wiedzieli, że Polacy potrafią zrozumieć, czym jest tragedia i potrafią pomagać. W akcji, którą prowadzimy wspólnie z Onet.pl tysiące ludzi wpłaca pieniądze na paczki żywnościowe dla najsłabszych: starszych osób i dzieci w strefie ukraińskiej wojny. Nie jesteście sami! Macie nas!” – podkreśla Dominika Kulczyk.

Po projekcji filmu w Domu Edukacji i Kultury „Majster Klas” wystąpi Zespół KOZAK SYSTEM, którego muzycy bardzo mocno wpierali Euromajdan. Dali wtedy wiele koncertów na wiecach. Lider grupy Iwan Łenio ze znajomymi artystami stworzyli swego rodzaju hymn Euromajdanu – „Brat za brata”, który z pewnością wykonają podczas tego wieczoru. Wystąpią również grupy Numer 482 i Szabla.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: kulczykfoundation.org.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. kuriergalicyjski.com

XII Spotkania Polsko-Ukraińskie w Jaremczu: z nadzieją na nowe otwarcie

W dniach 19-22 września w urokliwym miasteczku Jaremcze u podnóża ukraińskich Karpat odbyła się coroczna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.