poniedziałek, 22 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Konferencja Dowódców zorganizowana w LITPOLUKRBRIG przyczynia się do pogłębiania współdziałania z jednostkami afiliowanymi
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Konferencja Dowódców zorganizowana w LITPOLUKRBRIG przyczynia się do pogłębiania współdziałania z jednostkami afiliowanymi

Share Button

12 maja. LUBLIN, Polska. Drugą Konferencję Dowódców zorganizowaną w LITPOLUKRBRIG, która to zgromadziła dowódców wszystkich jednostek afiliowanych, poprowadził w Lublinie jej Dowódca – generał brygady Adam Joks.

Ponad 20 dowódców jednostek z Polski, Litwy i Ukrainy zebrało się w dowództwie LITPOLUKRBRIG w celu zapoznania się i podzielenia doświadczeniami oraz pogłębienia współdziałania z jednostkami afiliowanymi. Ponadto, za cel postawiono przedyskutowanie wszystkich istotnych kwestii zgodnie z rolą i przeznaczeniem jednostki.

“Pomimo faktu, że w naszym składzie znajdują się trzy różne nacje z być może różnymi wojskowymi przepisami czy wyposażeniem, przyświeca nam ten sam zamiar i wizja. Tak więc wszystkie afiliowane jednostki powinny osiągnąć interoperacyjność. Dowódcy i ich personel powinien poznać swoje jednostki partnerskie oraz być pewnymi, że mogą polegać na tych ludziach. Pod jednym dowództwem, po osiągnięciu pełnej zdolności operacyjnej będziemy gotowi do prowadzenia trudnych operacji nastawionych na utrzymanie pokoju” – podkreślił w swym wystąpieniu generał brygady Adam Joks.

DSC0182312

W trakcie konferencji uczestnicy przedstawili swoje podległe jednostki i ich zdolności. Po zapoznaniu się z zagadnieniami przedmiotowymi wymienili dane kontaktowe na poczet utrzymania przyszłych relacji. Generał brygady Adam Joks – dowódca LITPOLUKRBRIG zapewnił, że będą się często spotykać z okazji różnych międzynarodowych ćwiczeń czy innych przedsięwzięć prowadzonych pod dowództwem Wielonarodowej Brygady.

Oleksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. polon.pl

Rosja zniszczyła elektrownię w obwodzie kijowskim

W wyniku ostrzału rakietowego została zniszczona największa elektrownia cieplna w Trypilu w obwodzie kijowskim Atak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.