poniedziałek, 4 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Polscy przedsiębiorcy chcą legalizacji pobytu pracowników z Ukrainy
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Polscy przedsiębiorcy chcą legalizacji pobytu pracowników z Ukrainy

Share Button
Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com

Związek Przesiębiorców i Pracodawców Prywatnych Lewiatan stwierdził w swoim raporcie, że polskie władze powinny nadań prawo legalnego i stałego pobytu liczącej ok. 1 milion ludzi grupie imigarntów zarobkowych, wśród których największą grupę stanowią Ukraińcy.

Według opinii ZPP, wobec problemów demograficznych do 2050 roku Polska będzie musiała przyjąć ok. 5 milionów imigrantów zarobkowych. W ocenie ekspertów najlepiej, by byli to właśnie przybysze z Ukrainy, Białorusi czy Wietnamu. W przypadku imigrantów zza wschodniej granicy sytuacja jest tym lepsza, że nie ma potrzeby przeznaczania środków na adaptację do naszej kultury czy naukę języka.

„Porównując sytuację w zachodniej Europie, gdzie 60% imigrantów żyje z pomocy socjalnej państwa, imigracja z Ukrainy to po prostu marzenie” – powiedział prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak.

Obecnie w Polsce mieszka ok. 1 miliona obywateli Ukrainy, z czego ok. 270 tys. może przebywać w Polsce nielegalnie. Pozytywnie do propozycji uregulowania statusu imigrantów z Ukrainy odnosi się 52% ankietowanych.

Na podstawie: zpp.net.pl

Share Button

Czytaj również

Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa „Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.