poniedziałek, 23 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Komendant Główny PSP został doktorem Honoris Causa Uniwersytetu we Lwowie
Веслав Леснякевич

Komendant Główny PSP został doktorem Honoris Causa Uniwersytetu we Lwowie

Share Button
Fot. ldubgd.edu.ua
Fot. ldubgd.edu.ua

30 września Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz otrzymał dyplom doktora Honoris Causa lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia.

W ceremonii, która rozpoczęła się od hymnów Polski i Ukrainy wzięli udział rektor uczelni, Mychajło Koziar, członkowie rady naukowej Uniwersytetu, studenci i przedstawiciele PSP z Polski.

„Wręczenie tego dyplomu to jedno z najznamienitszych wydarzeń w historii naszej uczelni, ale także świadectwo rozwoju współpracy” – powiedział rektor, dziękując komendantowi za wkład w rozwój współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą w zakresie przedsięwzięć naukowych.

„To wydarzenie jest świadectwem rozwoju współpracy pomiędzy służbami ratownicznymi obu naszych krajów, demonstruje wspólne działania na rzecz integracji światowego systemu bezpieczeństwa i ratownictwa. Współpracujemy już ponad 15 lat, w tym czasie udało się zrealizować wiele wielkich międzynarodowych projektów, które pomogły zdobyć doświadczenia, a także współpracować podczas sytuacji nadzwyczajnych w ramach mechanizmów współpracy transgranicznej i efektywnie radzic sobie z wyzwaniami jakie stają pomiędzy naszymi bratnimi narodami” – powiedział Wiesław Leśniakiewicz.

Polska była piewrszym krajem z którym lwowska uczelnia nawiązała współpracę w zakresie przygotowania personelu do zadań ratowniczych.

Na podstawie: ldubgd.edu.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Sadowyj/ zaxid.net

Na Cmentarzu Orląt we Lwowie odkryto rzeźby lwów

Wcześniej rzeźby znajdowały się w drewnianych skrzyniach po tym, jak w 2015 roku pojawiły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.