Produkt krajowy brutto Ukrainy w drugim kwartale bieżącego roku w porównaniu z drugim kwartałem 2014 roku (w cenach stałych z 2010 roku) spadł o 14,7%, poinformowała Państwowa Służba Statystyki Ukrainy – informuje economics.unian.net.
Jednocześnie w porównaniu z 1 kwartałem bieżącego roku, z uwzględnieniem czynnika sezonowego, spadek zmniejszył się o 0,9%. Innych danych w komunikacie Państwowej Służby Statystyki nie podano.
Spadek PKB w I kwartale bieżącego roku w porównaniu z I kwartałem 2014 roku wyniósł 17,2%, a w porównaniu z IV kwartałem 2014 r. oraz z uwzględnieniem czynnika sezonowego spadek wyniósł 6,5%.
Pełny tekst artykułu dostępny na portalu Wschodnik.pl
Portal polsko-ukraiński Portal Polsko-Ukraiński jest portalem internetowym o charakterze analityczno-informacyjnym

