poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / ISW: Rosja przegra wojnę, jeśli Zachód zmobilizuje środki dla Ukrainy
Fot. pravda.com.ua
Fot. pravda.com.ua

ISW: Rosja przegra wojnę, jeśli Zachód zmobilizuje środki dla Ukrainy

Share Button

W ocenie amerykańskiego think tanku, Rosja nie ma szans na zwycięstwo w konflikcie z Ukrainą pod warunkiem utrzymania wsparcia krajów sojuszniczych.

Według ocen ISW, kluczowe znaczenie dla wsparcia Ukrainy miały uzgodnienia, jakie zapadły w połowie czerwca br. podczas szczytu w Szwajcarii. Podjęto wówczas kilka ważnych decyzji w sprawie wspólnej strategii i wyznaczenia wspólnego strategicznego rezultatu wojny. Ponad 80 przedstawicieli krajów sojuszniczych sformułowało wspólne stanowisko co do wsparcia Ukrainy i wypracowania trwałego pokoju.

Istotne znaczenie dla Ukrainy mają także umowy o bezpieczeństwie, podpisane z USA i Japonią na 10 lat, a także wsparcie, jakie otrzymuje Kijów od krajów grupy G7 i Ramstein.

Z kolei działania Federacji Rosyjskiej skupiają się na próbach przeprowadzenia operacji psychologicznej, która spowodowałaby dezinformację zachodnich partnerów Ukrainy i odejście od dalszego wsparcia. Taki cel mają m.in. groźby użycia broni jądrowej przez Rosję. Elementem tych działań była także wizyta Władimira Putina w Korei Północnej. Pośrednim efektem tej wizyty jest m.in. deklaracja Korei Południowej co do dalszego wsparcia wojskowego dla Ukrainy, w tym kolejnych dostaw uzbrojenia.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …