sobota, 21 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Zelensky: rezultat rozmowy Biden-Putin pozytywny dla Ukrainy
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Zelensky: rezultat rozmowy Biden-Putin pozytywny dla Ukrainy

Share Button

Według ukraińskiego prezydenta efekty wczorajszego wideoszczytu prezydentów Rosji i USA należy ocenić jako pozytywne dla Ukrainy.

„Ogólnie uważam, że to pozytywny znak, że prezydent USA rozmawiał z prezydentem Rosji. Szczegóły tej rozmowy chciałbym skomentować jutro, po mojej rozmowie z prezydentem USA” – powiedział Wołodymyr Zelensky dodając, że sukcesem Ukrainy jest wsparcie ze strony USA dla jej integralności terytorialnej i suwerenności.

Telefoniczna rozmowa prezydentów Ukrainy i USA jest planowana na czwartek, 9 grudnia 2021 roku.

W podobnym tonie wypowiedział się szef ukraińskiego MSZ, Dmytro Kuleba, który stwierdził, że spotkanie prezydentów Bidena i Putina było znakiem, pozwalającym na powstrzymywanie i deeskalację napięcia. „Doceniamy wysiłki USA na rzecz tego, by Rosja powróciła do rozmów dyplomatycznych (…) o ile aktualnie nie ma konstruktywnego podejścia ze strony Rosji, ważne jest, aby efektywnie realizować pakiet powstrzymywania, tak, aby powstrzymać ją przed dalszą eskalacją wojskową” – powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy.

Według Dmytra Kuleby, planowana na czwartek rozmowa telefoniczna Joe Bidena i Wołodymyra Zelenskiego powinna pozwolić na dalsze porozumienie co do kroków na rzecz powstrzymania Rosji oraz „reanimacji” formatu normandzkiego.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Sadowyj/ zaxid.net

Na Cmentarzu Orląt we Lwowie odkryto rzeźby lwów

Wcześniej rzeźby znajdowały się w drewnianych skrzyniach po tym, jak w 2015 roku pojawiły się …