niedziela, 5 luty, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Wiktor Medwedczuk oskarżony o zdradę stanu
Fot. ukrinform.pl
Fot. ukrinform.pl

Wiktor Medwedczuk oskarżony o zdradę stanu

Share Button

Prokurator generalny Ukrainy Iryna Benediktowa ogłosiła postawienie w stan oskarżenia dwóch deputowanych do Rady Najwyższej Ukrainy: Wiktora Medwedczuka i Tarasa Kozaka.

Postawione zarzuty mają dotyczyć trzech spraw. „Według rezultatów działań śledczych, przeprowadzonych wspólnie z organami ścigania, Wiktorowi Medwedczukowi i Tarasowi Kozakowi wysunięto zarzuty o zdradę stanu i przywłaszczenie majątku narodowego na tymczasowo okupowanym terytorium Krymu, co jest przestępstwem zgodnie z artykułami 111 i 348 Kodeksu Karnego Ukrainy”.

Według informacji przekazanych na konferencji prasowej przez prokurator generalną Ukrainy, podejrzani w 2015 roku przekazali stronie rosyjskiej pełną dokumentację dotyczącą złóż bogactw mineralnych zlokalizowanych na szelfie kontynentalnym w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej na Morzu Czarnym. Wartość złóż oceniana jest na 38 miliardów hrywien. „Do działalności mającej na celu przekazanie dokumentacji Wiktor Medwedczuk włączył Tarasa Kozaka, jak również przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej” – powiedziała Benediktowa, prezentując także zapisy audio rozmów telefonicznych dotyczących tego procesu, uzyskane w toku śledztwa przez ukraińskie służby specjalne.

W związku z powyższym, 11 maja br. miały miejsce przeszukania realizowane przez SBU w biurach wykorzystywanych przez Wiktora Medwedczuka w ramach jego działalności jako deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy i przewodniczącego rady politycznej partii „Opozycyjna Platforma Za Życie”.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Stoltenberg: Rosja szykuje nową ofensywę

Sekretarz generalny NATO ocenił zamiary FR podcza wystąpienia w trakcie wizyty w Korei Poludniowej „Rosja …