piątek, 31 marzec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / W Lublinie odbyły się uroczystości 5 rocznicy powołania LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

W Lublinie odbyły się uroczystości 5 rocznicy powołania LITPOLUKRBRIG

Share Button

W uroczystościach, które odbyły się w siedzibie dowództwa Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej wzięli udział ministrowie obrony Litwy – Raimundas Karoblis, Polski – Mariusz Błaszczak i Ukrainy – Andrij Taran.

Rocznica powołania LITPOLUKRBRIG przypada 19 września, jednak w tym roku uroczystości z tym związane zostały przesunięte wobec udziału Brygady w ćwiczeniach „Rapid Trident” 2020.

Obchody rocznicy powołania Brygady rozpoczęły się od mszy świętej w kościele garnizonowym. Główna część uroczystości odbyła się w siedzibie dowództwa Brygady przy ul. Radziszewskiego 4 z udziałem ministrów obrony trzech państw tworzących Wielonarodową Brygadę.

„Brygada jest wspólnym projektem współpracy pomiędzy trzema krajami, będącym odpowiedzią na sytuację w regionie. Jest to widoczny dowód na istnienie szerszej wizji, zakładającej współdziałanie krajów o podobnych celach, zjednoczonych dla bezpiecznej przyszłości (…) chciałbym podkreślić, że Brygada jest gotowa do realizacji zadań, które mogą zostać postawione przez władze”  – powiedział dowódca Brygady, pułkownik Dmytro Bratiszko.

Na podstawie: litpolukrbrig.wp.mil.pl

8b 12_rAppUaD

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Prezydent USA w Kijowie: wojna Putina zmierza do porażki

20 lutego 2023 prezydent USA Joe Biden pojawił się z niezapowiedzianą wizytą w stolicy Ukrainy. …