środa, 29 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Podczas obrad Komisji Ukrainy-NATO omówiono sytuację wokół Morza Czarnego
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Podczas obrad Komisji Ukrainy-NATO omówiono sytuację wokół Morza Czarnego

Share Button

W środę, 8 lipca, odbyło się posiedzenie Komisji Ukraina-NATO na szczeblu ambasadorów, podczas którego omówiono kwestie związane z bezpieczeństwem, w tym zwłaszcza na Morzu Czarnym i w jego sąsiedztwie.

„Sytuacja bezpieczeństwa była przedmiotem rozmów na wielu spotkaniach, w tym w ramach posiedzenia Komisji Ukraina-NATO. Strona ukraińska zwróciła uwagę na konieczność działań mających na celu wsparcie Ukrainy w regionie Morza Czarnego (…) ustaliliśmy, na bazie dotychczasowych doświadczeń, że będziemy rozwijać współpracę w tym sektorze” – powiedziała wicepremier Olga Stefaniwna. W jej ocenie, przedstawiciele krajów NATO pozytywie ocenili postęp w reformach w sferze bezpieczeństwa i obronności.

Według ukraińskiej wicepremier, kraje NATO, w tym zwłaszcza przedstawiciele Francji i Niemiec, potwierdzili gotowość do dalszej pracy na rzecz kontynuowania procesu pokojowego na Donbasie w ramach formatów normandzkiego i mińskiego.

Obawy strony ukraińskiej związane z Morzem Czarnym dotyczą przede wszystkim ryzyka eskalacji działań zbrojnych przez stronę rosyjską, głównie wobec planowanych przez Federację Rosyjską ćwiczeń Kaukaz-2020.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …