sobota, 10 czerwiec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Premier Ukrainy: w maju wracamy do pracy
Fot. kmu.gov.ua
Fot. kmu.gov.ua

Premier Ukrainy: w maju wracamy do pracy

Share Button

Ukraińskie władze przygotowują strategię wyjścia z kwarantanny – poinformował premier Ukrainy, Denis Szmigal.

„W maju Ukraina musi wrócić do pracy. W jakich warunkach, w jakich standardach, w jakich ramach czasowych – to kwestie, nad którymi pracuje rząd razem z analitykami” – powiedział ukraiński premier. W celu opracowania tych reguł stworzony został zespół ekspertów pod nazwą Rady ds. rozwoju ekonomicznego Ukrainy, w skład którego weszli eksperci i naukowcy światowej klasy.

Wyniki prac i strategia wyjścia z kwarantanny mają zostać zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Oczekuje się, że do początku maja ma zostać utrzymany obecny reżim izolacji społecznej oraz dotychczasowe działania mające na celu wsparcie dla osób bezrobotnych oraz służb medycznych. W maju i czerwcu mają zostać podjęte działania na rzecz stopniowego luzowania przyjętych ograniczeń w funkcjonowania państwa, stworzenia nowych miejsc pracy (do 500 tys.), wsparcia małych i średnich firm, m.in. poprzez kredyty. W czerwcu i na początku lipca oczekuje się m.in. zakończenia roku szkolnego, uruchomienia możliwości korzystania z miejsc wypoczynku (pod warunkiem zachowania warunków bezpieczeństwa, jak również zniesienia ograniczeń dla osób starszych.

Na podstawie: kmu.gov.ua, pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Rosjanie zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce

Według części ocen, zniszczenie zapory może oznaczać początek ukraińskiej kontrofensywy. Strona ukraińska oskarża o wysadzenie …