wtorek, 16 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina zamyka granice dla cudzoziemców na dwa tygodnie
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Ukraina zamyka granice dla cudzoziemców na dwa tygodnie

Share Button

W ciągu 48 godzin Ukraina zamknie swoje granice dla obywateli innych państw na co najmniej dwa tygodnie – poinformował podczas briefingu sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, Oleksij Danilow.

„W ciągu tych dwóch tygodni, w zależności od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja, RNBO podejmie kolejne działania” – powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony. Dodał, że obywatele Ukrainy, którzy przebywają za granicą, będą mogli powrócić do domów – wracający z krajów, gdzie zarejestrowano przypadki koronawirusa, będą poddawani procedurom obserwacji. Ograniczenia w przekraczaniu granicy nie będą dotyczyły przewozów towarowych.

W ciągu najbliższego tygodnia, wszystkie punkty graniczne, jak również szpitale mają zostać wyposażone w testy umożliwiające diagnozowanie koronawirusa. Gabinet Ministrów Ukrainy ma podjąć decyzje w sprawie przeznaczenia dodatkowych środków na zakupy odpowiednich środków i sprzętu medycznego.

Ponadto, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ograniczeniu ma podlegać liczba przejść granicznych, przez które będzie można wjechać na terytorium Ukrainy.

Analogiczne środki w postaci zakazu wjazdu obywateli innych państw, zawieszenia połączeń lądowych, lotniczych i morskich z innymi krajami, jak również kwarantannę dla osób wjeżdżających zza granicy wprowadza Polską, począwszy od godziny 00.00 w dniu 15 marca 2020 roku, na okres co najmniej 10 dni.

Na podstawie: rnbo.gov.ua, mvs.gov.ua, mtu.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …