piątek, 10 Kwiecień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Rząd Ukrainy przedłużył kwarantannę i wprowadził stan sytuacji nadzwyczajnej
Fot. DSNS
Fot. DSNS

Rząd Ukrainy przedłużył kwarantannę i wprowadził stan sytuacji nadzwyczajnej

Share Button

Gabinet Ministrów Ukrainy przedłużył obowiązujące regulacje dotyczące kwarantanny i wprowadził reżim stanu sytuacji nadzwyczajnej na całym terytorium Ukrainy do 24 kwietnia 2020 roku.

Wprowadzone regulacje mogą zostać przedłużone o ile będzie tego wymagała sytuacja, jak również skrócone, jeśli dojdzie do jej poprawy w najbliższych tygodniach. W związku z powyższym służby medyczne będą miały prawo realizować czynności medyczne wobec osób, u których zdiagnozowano COVID-19 lub osób, które mogły przebywać z nimi w kontakcie. Hospitalizacja i inne działania medyczne będą mogły być realizowane obowiązkowo wobec osób odmawiających podporządkowania się. Do działań z tym związanych mają być kierowane także jednostki Policji i Gwardii Narodowej Ukrainy.

Jak na razie na Ukrainie potwierdzono 113 przypadków zakażenia COVID-19 (z czego 16 w ciągu ostatniej doby). 4 osoby zmarły.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. facebook.com/ Granica / Кордон PL - UA

Prezydent Ukrainy: zamykamy granice dla ruchu pasażerskiego

Wołodymyr Zelensky podczas wystąpienia telewizyjnego zapowiedział, że począwszy od północy, 28 marca, granica Ukrainy zostanie …