wtorek, 23 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Szefowie BBN i RNBO omówili współpracę Polski i Ukrainy w sferze bezpieczeństwa
Фото: facebook.com/rnbou
Фото: facebook.com/rnbou

Szefowie BBN i RNBO omówili współpracę Polski i Ukrainy w sferze bezpieczeństwa

Share Button

Ukraina i Polska będą kontynuować współpracę w sferze bezpieczeństwa i obronności, także na szczeblu struktur państwowych i ekspertów ds. bezpieczeństwa z obu państw, a także planują rozwijać współpracę w sferze cyberbezpieczeństwa. O współdziałaniu była mowa podczas spotkania Ołeksandra Daniłowa, szefa Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy i Pawła Solocha, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który przebywał w wizytą w Kijowie.

Podczas rozmów w Kijowie mowa była przede wszystkim o współpracy w sferze przemysłu zbrojeniowego, a także o intensyfikacji kontaktów pomiędzy strukturami administracji obu krajów. Sekretarz RNBO podkreślił m.in. znaczenie współpracy w sferze cyberbezpieczeństwa, jako że „cyberataki i wojna informacyjna jaka jest prowadzona przeciwko Ukrainie są zjawiskami skrajnie niebezpiecznymi”, jak również znaczenie rozwoju współpracy regionalnej w regionie bałtycko-czarnomorskim.

Z kolei szef BBN zwrócił uwagę na sukcesy takie jak współpraca w ramach Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG, zwracając przy tym uwagę na zasadność rozwoju współpracy wojskowej pomiędzy Polską, Ukrainą i Rumunią. Mowa była także o kontynuowaniu rozmów w formacie Ukraina-Polska-USA-Białoruś. Paweł Soloch podkreślił także polskie wsparcie dla euroatlantyckich dążeń Ukrainy.

Na podstawie: rnbo.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. gov.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelensky przybył z wizytą do Warszawy

Polska i Ukraina podpisały umowę o współpracy w sferze bezpieczeństwa „Cały wolny świat to przyznaje, …