niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Budowa „europejskiego” toru z Lwowa do granicy z Polską rozpocznie się jeszcze w tym roku
Fot. Andrij Polikowskij
Fot. Andrij Polikowskij

Budowa „europejskiego” toru z Lwowa do granicy z Polską rozpocznie się jeszcze w tym roku

Share Button

Według oświadczenia dyrektora ds. rozwoju strategicznego i polityki inwestycyjnej UkrZaliznicji, Antona Sabolewskiego, budowa toru o rozstawie 1435mm na trasie Mościska-Skniliw rozpocznie się jeszcze w 2020 roku.

Budowa połączenia ma umożliwić przewozy pasażerskie pomiędzy Lwowem a Polską i innymi krajami UE bez konieczności przesiadek czy zmiany rozstawu kół pociągów na granicy polsko-ukraińskiej. Anton Sabolewski dodał, że zainteresowanie projektem wyrazili już przedstawiciele polskich i czeskich przewoźników kolejowych.

Według „UZ” również w tym roku ma rozpocząć się elektryfikacja linii Kowel-Izow. (przy granicy z Polską). „Zaplanowaliśmy początek prac w planie finansowym na rok 2020. Jeśli plan zyska poparcie, to prace rozpoczną się w tym roku” – powiedział Anton Sabolewski. Takie rozwiązanie zwiększyłoby możliwości transportów towarowych realizowanych koleją.

Na podstawie: uz.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …