czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina przygotowuje się do działań na wypadek zachorowań na koronawirusa
Fot. DSNS Ukrainy
Fot. DSNS Ukrainy

Ukraina przygotowuje się do działań na wypadek zachorowań na koronawirusa

Share Button

Ukraińska Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych otrzymała śmigłowiec dla celów ewakuacji ewentualnych chorych na koronawirusa.

Maszyna to odpowiednio przystosowany do zadań śmigłowiec Mi-8, który ma służyć do transportu ewentualnych chorych. W czasie jednego lotu może przewieźć od 4 do 6 osób na odległość do 1200km. Posiada na pokładzie kapsułę izolacyjną, sprzęt ochronny, sprzęt do odkażania oraz inne wyposażenie.

Według ministra spraw wewnętrznych Ukrainy śmigłowiec był wcześniej używany w działaniach w Afryce, m.in. w czasie misji pokojowych ONZ. Z kolei jego załoga składa się z personelu, który był zaangażowany m.in. w działania w czasie epidemii wirusa Ebola, która nawiedziła m.in. centralną Afrykę w ostatnich latach.

mi8korona_1

Z kolei ukraiński rząd zaplanował przeznaczenie 67 mln UAH na zakup sprzętu i preparatów medycznych, które mogą okazać się niezbędne na wypadek wystąpienia zachorowań na terytorium Ukrainy. Jak dotąd na Ukrainie nie stwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa. W zeszłym tygodniu miała miejsce ewakuacja obywateli Ukrainy z Wuhan w Chinach: wszyscy okazali się być zdrowymi.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …