środa, 29 marzec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Dwie osoby podejrzewane o groźby wobec konsula RP we Lwowie
Джерело: konkurent.in.ua
Джерело: konkurent.in.ua

Dwie osoby podejrzewane o groźby wobec konsula RP we Lwowie

Share Button

Dwoje mieszkańców Lwowa prowadziło działalność polegającą na fałszowaniu polskich dokumentów dla obywateli Ukrainy, a gdy proceder ten został wykryty, zaczęli oni kierować groźby pod adresem pracowników Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. W sprawie toczy się śledztwo prowadzone przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledztwa, podejrzani zajmowali się fałszowaniem „Kart Polaka” na podstawie fałszywych dokumentów, które miały poświadczać udział w działalności organizacji polskich mniejszości narodowych. Sprawę nagłośnili przedstawiciele lokalnych mediów. Funkcjonariusze SBU przeprowadzili przeszukania w mieszkaniach podejrzanych, gdzie zarekwirowano m.in. komputer zawierający dowody działania polegającego na wysyłaniu gróźb do pracowników polskiego konsulatu.

Według dziennikarzy „Portalu lwowskiego”, powołującego się na źródła w prokuraturze, przeszukania odbyły się w mieszkaniu zajmowanym przez rodzinę – matkę i syna. Groźby miały być kierowane za pośrednictwem poczty elektronicznej zarejestrowanej na nazwisko dziennikarza Romana Górskiego, który wcześniej opublikował artykuł o osobach zajmujących się procederem tworzenia fałszywej dokumentacji na potrzeby wyrobienia „Karty Polaka”. Wcześniej dziennikarz sam miał otrzymywać listy z pogróżkami.

Nа podstawie: facebook.com/SBULviv, portal.lviv.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Prezydent USA w Kijowie: wojna Putina zmierza do porażki

20 lutego 2023 prezydent USA Joe Biden pojawił się z niezapowiedzianą wizytą w stolicy Ukrainy. …