wtorek, 24 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Szczerski: wyborczy sukces prezydenta Zelenskiego to także wielka odpowiedzialność
Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда. Фото: president.gov.ua
Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда. Фото: president.gov.ua

Szczerski: wyborczy sukces prezydenta Zelenskiego to także wielka odpowiedzialność

Share Button

Strona polska ma nadzieję, że relacje polsko-ukraińskie staną się ważną częścią obszaru zainteresowań nowego ukraińskiego rządu – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP, Krzyszof Szczerski.

Minister zauważył, że po niedzielnych wyborach otoczenie prezydenta Wołodymyra Zelenskiego wzięło na siebie pełną odpowiedzialność za przyszłość Ukrainy, jako że partia „Sługa Narodu” ma jako pierwsza w historii Ukrainy szansę stworzyć jednopartyjną większość parlamentarną.

„Jest to polityczny sukces prezydenta Zełenskiego, który potrafił zbudować w krótkim czasie nie tylko swoje osobiste poparcie, ale także stworzyć formację polityczną, która pewnie przejmie samodzielne rządy na Ukrainie” – powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP.

„Oczekujemy, że sprawy polsko-ukraińskie będą ważną częścią agendy politycznej nowego ukraińskiego rządu” – dodał Krzysztof Szczerski, wskazując, że Polska oczekuje rozmów z nowym rządem na tematy ważne w relacjach dwustronnych.

Najbliższa wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce odbędzie się 1 września w związku z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na podstawie: prezydent.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: najlepsze zakończenie wojny to zwycięstwo Ukrainy

Prezydent RP odniósł się do toczącego się konfliktu w wywiadzie dla dziennika Polska the Times …