poniedziałek, 20 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Wołodymyr Zelensky spotkał się z szefem polskiego MSZ
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Wołodymyr Zelensky spotkał się z szefem polskiego MSZ

Share Button

Nowo zaprzysiężony prezydent Ukrainy spotkał się z Jackiem Czaputowiczem. Minister spraw zagranicznych był obecnym podczas ceremonii zaprzysiężenia Wołodymyra Zelenskiego. W spotkaniu uczestniczył także ambasador RP na Ukrainie, Bartosz Cichocki.

Spotkanie dotyczyło perspektyw rozwoju dwustronnych relacji w sferze ekonomicznej i społecznej, a także dialogu historycznego pomiędzy oboma krajami. Strona polska podkreśliła znaczenie dalszej współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego i Trójmorza. Szef polskiego MSZ zapewnił prezydenta Ukrainy o niezmiennym wsparciu Polski dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz przekazał zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy do złożenia wizyty w Polsce.

Podczas wizyty w Kijowie Jacek Czaputowicz, poza udziałem w w ceremonii zaprzysiężenia nowego prezydenta Ukrainy, spotkał się także z szefem ukraińskie MSZ, Pawłem Klimkinem, ustępującym z urzędu po złożeniu dymisji.

Wołodymyr Zelensky przeprowadził także szereg innych spotkań z przedstawicielami innych państw obecnych podczas zaprzysiężenia, m.in. USA, Węgier i UE.

Na pоdstawie: gov.pl/web/dyplomacja

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …