środa, 21 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Przedstawiciele służb granicznych Polski i Ukrainy omówili realizację projektu z zakresu bezpieczeństwa na granicy
Фото: dpsu.gov.ua
Фото: dpsu.gov.ua

Przedstawiciele służb granicznych Polski i Ukrainy omówili realizację projektu z zakresu bezpieczeństwa na granicy

Share Button

W ramach realizacji wspólnego projektu pt. „Kontrola wizualna funkcjonowania przejść granicznych” we Lwowie odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu kierującego projektem. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji uczestniczących, tj. oddziałów Służby Przygranicznej Ukrainy z Lwowa, Mościsk i Łucka, a także przedstawiciele Komendy Głównej Straży Granicznej i Nadbużańskiego Oddziału SG, jak również Administracji Służby Przygranicznej Ukrainy.

Podczas obrad omówiono dotychczasowy postęp działań projektowych i dalsze plany działań. Uzgodniono także kwestię podziału środków na poszczególne działania zaplanowane w ramach tego przedsięwzięcia.

W ramach projektu planowany jest zakup samolotów bezzałogowych z kamerami termowizyjnymi dla ukraińskich jednostek Służby Przygranicznej oraz środków łączności i innego wyposażenia dla polskich jednostek Straży Granicznej. Łączny budżet projektu to ponad 2,5 mln euro.

Kolejne posiedzenie komitetu projektowego jest planowane na lato br. w siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na podstawie: dpsu.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Odbyło się kolejne spotkanie grupy Ramstein

Według ministra obrony Ukrainy, Kijów może liczyć na kolejne dostawy uzbrojenia. Według Rustema Umerowa, SZ …