czwartek, 29 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / USA chcą częściej realizować manewry wojskowe na Morzu Czarnym
Джерело: facebook.com/Ukraine.Solidarnist.NATO
Джерело: facebook.com/Ukraine.Solidarnist.NATO

USA chcą częściej realizować manewry wojskowe na Morzu Czarnym

Share Button

Władze USA rozważają zwiększenie częstotliwości manewrów wojskowych na Morzu Czarnym, realizowanych we współpracy z Ukrainą i Gruzją w ramach działań na rzecz ograniczania wpływów Rosji w regionie.

Założenia takie znalazły się w dokumentach budżetowych podpisanych przez prezydenta USA Donalda Trumpa w poniedziałek, 13 sierpnia. Według odpowiednich zapisów, mają zostać przygotowane mechanizmy działania w formie strategii wsparcia sojuszników i partnetów w Europie, którzy „przebywają w stanie zagrożenia rosyjską agresją”. Ponadto, ma zostać rozważone „zwiększenie częstotliwości i skali realizowanych na Morzu Czarnym ćwiczeń NATO i innych z udziałem Ukrainy i Gruzji”.

W ramach pomocy wojskowej dla Ukrainy ma zostać przekazana kwota w wysokości 250 mln dolarów. W jej ramach mają być realizowane także zakupy tzw. broni śmiercionośnej o charakterze obronnym, w tym m.in. pocisków przeciwpancernych typu „Javelin”.

Na podstawie: facebook.com/Ukraine.Solidarnist.NATO

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Zelensky: Ukraina nie rozważa alternatywy dla amerykańskiego wsparcia

Prezydent Ukrainy wystąpił podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Zelensky zapytany o znaczenie pomocy wojskowej USA …