poniedziałek, 8 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Na poligonie w Jaworowie odbyła się rotacja żołnierzy z USA
Фото: asv.gov.ua
Фото: asv.gov.ua

Na poligonie w Jaworowie odbyła się rotacja żołnierzy z USA

Share Button

W Międzynarodowym Centrum Budowania Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie k. Lwowa odbyła się ceremonia oficjalnego przekazania obowiązków przez dowódcę 27 Brygadowej Grupy Taktycznej stanu Nowy Jork dowódcy 278 Pułku Kawalerii Sił Zbrojnych USA. Jednostka ta będzie brać udział w działaniach szkoleniowych w ramach Joint Multinational Training Group-Ukraine.

Ceremonia odbyła się w centralnym miasteczku wojskowym poligonu w Jaworowie, z udziałem przedstawicieli władz, dowódców wojskowych, przedstawicieli wojskowych służb dyplomatycznych USA i Sił Zbrojnych Ukrainy.

„JMTG-U – to drużyna. Wszyscy pracowaliśmy razem nad rozwojem centrum przygotowania oddziałów, tak, by każda nowa zmiana mogła realizować swoje zadania na wyższym poziomie” – powiedział dowódca 27 Grupy Taktywne, płk Denis Dili. Z kolei przedstawiciele strony ukraińskiej dziękowali za zaangażowanie USA i pozostałych krajów uczestniczących w procesie szkoleniowym za zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa Ukrainy.

W szkoleniu ukraińskich żołnierzy w ramach JMTG-U biorą udział wojskowi z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Danii, Litwy, Szwecji, Norwegii i Polski. Aktualnie rozpoczęta zmiana szkoleniowa będzie realizowana z udziałem żołnierzy z 54 Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na podstawie: asv.gov.ua, mil.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. obserwatormiedzynarodowy.pl

Rosja planuje przeprowadzić „referendum” na okupowanych terytoriach Ukrainy do 15 września

Od wybuchu wojny na pełną skalę, która przyniosła rosyjską okupację w kilku obwodach Ukrainy, Siłom …