wtorek, 16 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Były „minister DNR” skorzystał z programu SBU „Czekają na ciebie w domu”
Білборд СБУ «На тебе чекають вдома» на вулиці окупованого Донецька. Джерело: umoloda.kiev.ua
Білборд СБУ «На тебе чекають вдома» на вулиці окупованого Донецька. Джерело: umoloda.kiev.ua

Były „minister DNR” skorzystał z programu SBU „Czekają na ciebie w domu”

Share Button

Były „minister” kultury i turystyki tzw. Donieckiej Republiki Ludowej zgłosił chęć skorzystania z programu realizowanego przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy pod nazwą „Czekają na ciebie w domu” i złożył odpowiedni wniosek w tej sprawie.

„Minister” we władzach DNR funkcjonował w ruchu separatystycznym od maja 2014 roku. Był członkiem „rady narodowej” DNR, kierowanej przez przedstawicieli rosyjskich służb specjalnych, brał udział również w organizacji pseudoreferendum w obwodzie donieckim. Po przeprowadzeniu głosowaniu i ogłoszeniu niezależności separatystycznej republiki pełnił funkcję szefa resortu kultury we władzach separatystycznej republiki, m.in. wielokrotnie odwiedzając Federację Rosyjską. Następnie odszedł z władz DNR i prowadził firmę w okupowanym Doniecku.

Wspomniany program pod nazwy „Czekają na ciebie w domu” został stworzony w celu umożliwienia powrotu na Ukrainę i uniknięcia odpowiedzialności karnej za działalność terrorystyczną osobom, które zrezygnują z działalności w strukturach terrorystycznych i separatystycznych oraz nie brały udział w działaniach takich jak zabójstwa, tortury, napady, itp. oraz są gotowe współpracować w śledztwach realizowanych przez ukraińskie organy porządku publicznego przeciwko strukturom terrorystycznym.

Na podstawie: ssu.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …