wtorek, 23 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Andrzej Duda na Forum Regionów Trójmorza w Jasionce
Fot. gospodarkapodkarpacka.pl
Fot. gospodarkapodkarpacka.pl

Prezydent Andrzej Duda na Forum Regionów Trójmorza w Jasionce

Share Button

RZESZÓW. Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w Forum Regionów Trójmorza w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

Spotykając się na Forum Regionów, otwieramy nowy rozdział Inicjatywy, inaugurujemy jej lokalny i transgraniczny wymiar – powiedział na wstępie Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że zamierzeniem jego i prezydent Chorwacji – Kolindy Grabar-Kitarović było wzmocnienie współpracy regionalnej w trzech aspektach: lepszej integracji infrastrukturalnej, projektach infrastrukturalnych, energetycznych i biznesowych.

– Ciągle brak realnej spójności gospodarczej, społecznej i politycznej Unii Europejskiej jest problemem nie tylko Europy Środkowej, ale także całej Europy – stwierdził Andrzej Duda. – Kraje Trójmorza mają inną, niż budowanie nowych podziałów, receptę na problemy współczesnej Europy – zaznaczył. Prezydent i dodał, że są nią aktywne działania integracyjne w zakresie infrastruktury transportowej i energetycznej oraz intensyfikacja relacji biznesowych.

Pełny tekst: gospodarkapodkarpacka.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. gov.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelensky przybył z wizytą do Warszawy

Polska i Ukraina podpisały umowę o współpracy w sferze bezpieczeństwa „Cały wolny świat to przyznaje, …