poniedziałek, 15 Październik, 2018
pluken
Home / Wiadomości / SBU udaremniła działania zmierzające do zorganizowania prowokacji w dniu 9 maja we Lwowie
Джерело: cbn.com.ua
Джерело: cbn.com.ua

SBU udaremniła działania zmierzające do zorganizowania prowokacji w dniu 9 maja we Lwowie

Share Button

Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zakończyli działalność kilka grup osób wykorzystujących media społecznościowe do wzywania do działań o charakterze prowokacji w Dzień Zwycięstwa tj. 9 maja br.

Jak wynika z informacji opublikowanych na stronach SBU, grupami w rosyjskiej sieci społecznościowej „VKontakte” administrowało dwóch obywateli Ukrainy – mieszkańców obwodu kijowskiego i sumskiego, działających na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. W zamian za wynagrodzenie finansowe poszukiwali osób chętnych do udziału w tzw. Marszu Nieśmiertelnego Pułku w kilku miastach Ukrainy (tradycyjny marsz ze zdjęciami poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy).

Aktywność wspomnianych osób, a także współpracowników tzw. ministerstwa informacji DNR w sposób znaczący wzrosła przed świętem 9 maja. Wcześniej o ryzyku wystąpienia zamieszek i innych naruszeń porządku publicznego informowali przedstawiciele MSW Ukrainy. W związku z powyższym jednostki podległe MSW i SBU pracują od końca kwietnia w stanie podwyższonej gotowości, zwłaszcza w miastach, gdzie organizowane są zgromadzenia publiczne (m.in. we Lwowie, Odessie i Kijowie).

Na podstawie: ssu.gov.ua, facebook.com/zoryan.zoryan

Share Button

Czytaj również

Fot. LITPOLUKRBRIG

Wielonarodowe ćwiczenie MAPLE ARCH 2018 na Litwie zakończone powodzeniem

Ceremonia zakończenia ćwiczenia MAPLE ARCH 2018 odbyła się 12 października 2018 r. na terenie Centrum …