wtorek, 24 Kwiecień, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina weźmie udział w kolejnych zawodach Tank Challenge
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Ukraina weźmie udział w kolejnych zawodach Tank Challenge

Share Button

Przedstawiciele Sił Zbrojnych Ukrainy wezmą udział w zmaganiach czołgistów z państw zachodnich, organizowanych w Niemczech.

Po raz kolejny Ukrainę (uczestniczącą w zawodach po raz drugi) będą reprezentować czołgiści 14 Brygady Zmechanizowanej z Włodzimierza Wołyńskiego. Tym razem załogi uczestniczą w Tank Challenge 2018 będą wykorzystywać czołgi T-84 „Opłot”, zaprojektowane w Charkowskim Biurze Konstruktorskim im. Morozowa.

W 2017 roku ukraińscy żołnierze uczestniczyli w zawodach na czołgach typu T-64 „Bułat”. Biorą w nich udział także m.in. USA, Niemcy, Francja i Polska.

T-84 jest czołgiem dopiero wprowadzanym na wyposażenie jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy. Jest uzbrojony w armatę o kalibrze 125 mm i ma masę ponad 50 ton. Posiada także nowoczesne systemy obserwacyjne i kierowania ogniem, jak również systemy obrony dynamicznej przed pociskami przeciwpancernymi.

Na podstawie: mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. RMC SZU Lwów

Centrum usług administracyjnych dla uczestników ATO powstało w Mariupolu

W Mariupolu (obwód doniecki) rozpoczęło działalność centrum usług dla uczestników Operacji Antyterrorystycznej. „Planujemy zorganizowanie prac …