poniedziałek, 22 Kwiecień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / UKROBRONOPROM: dezinformacja ws. zakupu BMP-1 w Polsce
Fot. defence-blog.com
Fot. defence-blog.com

UKROBRONOPROM: dezinformacja ws. zakupu BMP-1 w Polsce

Share Button

Ukraiński koncern UKROBRONOPROM w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej stwierdza, że informacje portalu „Nowoje Wriemia” ws. zakupu w Polsce bojowych wozów piechoty BMP-1AK zawierają kłamstwa i są dezinformacją.

Według firmy, wozy zostały zakupione na terytorium UE w licencjonowanych firmach. Wszystkie podzespoły przeszły remonty i testy funkcjonowania zgodnie z normami technicznymi ISO obowiązującymi w UE, a ich jakość jest potwierdzona odpowiednimi dokumentami i kilkuletnią gwarancją.

Ponadto, przedstawiciele koncernu twierdzą, że proponowali redakcji portalu zamieszczenie sprostowania, co jednak nie spotkało się z zainteresowaniem, wobec czego UKROBRONOPROM planuje skierowanie sprawy do sądu, jako że w ocenie koncernu publikacja „jest dywersją przeciwko zdolnościom obronnym państwa oraz uderza w reputację Koncernu i jego zagranicznych partnerów”.

Według autorów tekstu na portalu nv.ua, wozy zakupione przez polską firmę Wtórplast w liczbie ok. 200 sztuk w cenie za ok. 20 tys. euro zostały następnie sprzedane Ukrainie za kwotę ponad 200 tys. euro. Rzekomym beneficjentem transakcji miał być deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, Serhij Paszyński.

Na podstawie: defence-ua.com,

Share Button

Czytaj również

Перемишль, 2016 рік. Фото: Ігор Горків / prostir.pl

Sąd ogłosił wyroki ws. sprawców napadu na procesję w 2016 roku

W środę, 17 kwietnia, Sąd Okręgowy w Przemyślu ogłosił wyroki w sprawie napaści na prawosławną …