poniedziałek, 13 Lipiec, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Na 16 lutego zaplanowano spotkanie wicepremierów Polski i Ukrainy
Віце-прем'єр Польщі Пьотр Ґлінський. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський
Віце-прем'єр Польщі Пьотр Ґлінський. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

Na 16 lutego zaplanowano spotkanie wicepremierów Polski i Ukrainy

Share Button

W piątek, 16 lutego ma odbyć się spotkanie wicepremiera i ministra kultury Polski Piotra Glińskiego z wicepremierem Ukrainy Pawłem Rozenko – informuje PAP.

„Odpowiadając na pytania dziennikarzy o to, czy aktualnym pozostaje plan rozmów na temat polskich miejsc pamięci na Ukrainie ze względu na zmiany w ustawie o IPN, wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że spotkanie pozostaje aktualnym dodając, że wobec nowelizacji ustawy o IPN rozmowy mogą być trudniejsze. „16 lutego mam zamiar spotkać się z wicepremierem Ukrainy, Pawłem Rozenko. Na pewno będą rozmowy, które mogą być trudniejszymi wobec uchwalenia ustawy. Chcę powiedzieć jasno: prawda historyczna to nie jest coś, od czego uciekniemy” – powiedział Gliński.

Wicepremier dodał, że pozostaje optymistą, jako że oficjalna reakcja strony ukraińskiej była stonowana. „Wiemy, kto chce nas podzielić i dla kogo jest ważnym, byśmy nie mogli się porozumieć. Mamy z Ukrainą wspólne interesy i wartości, co do czego zgodzili się prezydenci Poroszenko i Duda podczas spotkania w grudniu. Wierzę, że dla wspólnego dobra możemy rozwiązać problemy i rozwijać wzajemne relacje oparte na prawdzie” – dodał Piotr Gliński.

Na podstawie: polradio.pl, pap.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. Gaz system

Na Ukrainę dotarł piąty transport ropy dla Białorusi

30 czerwca 2020 roku w terminalu należącym do przedsiębiorstwa Ukrtransnafta rozpoczęto rozładunek 85 tys. ton …