czwartek, 16 Lipiec, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Coraz więcej obywateli Ukrainy odwiedza Polskę
Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський
Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

Coraz więcej obywateli Ukrainy odwiedza Polskę

Share Button

W 2017 roku wzrosło natężenie ruchu na drogowych przejściach granicznych na granicy polsko-ukraińskiej. Równocześnie, zanotowano ponad cztery razy więcej przewozów pasażerskich pomiędzy Polską a Ukrainą w porównaniu z rokiem 2016 – informuje Służba Przygraniczna Ukrainy.

W minionym roku obywatele Polski nieco rzadziej odwiedzali Ukrainę niż latach 2015-16. W 2017 roku zanotowano ok. 1,1 mln przyjazdów Polaków na Ukrainę, podczas gdy w latach 2015-16 było to ok. 1,2 mln, a w roku 2013 – przed rewolucją i wojną na Donbasie – 1,3 mln. Dane te dotyczą wszystkich wypadków przekraczania granicy na wszystkich przejściach granicznych, niekoniecznie zlokalizowanych na granicy polsko-ukraińskiej.

W 2017 roku zanotowano łącznie 22,3 mln przypadków wjazdu na Ukrainę (zarówno obywateli Ukrainy jak i innych krajów) przez drogowe przejścia graniczne na granicy polsko-ukraińskiej. Wzrost obciążenia ruchem zanotowano na przejściach Krakowiec/Korczowa, Szegini/Medyka i Budomierz/Hruszów. Z kolei najbardziej obciążonym przejścim było przejście w Szegini/Medyce – 5,5 mln przekroczeń granicy, jak również Krakowiec/Korczowa – 3,8 mln i Rawa Ruska/Hrebenne – 3,4 mln. Duży ruch na przejściu w Medyce wynika z funkcjonowania tam pieszego przejścia granicznego.

W związku z uruchomieniem połączeń kolejnowych, znacząco wzrosła liczba osób podróżujących przez granicę polsko-ukraińską tym środkiem transportu – z 94,7 tys. w 2016 do 401,3 tys. w 2017 roku. Powyższe zmiany wynikają z uruchomienia dwóch połączeń na trasie Kijów-Przemyśl.

Na podstanie: Państwowa Służba Przygraniczna Ukrainy

Dmytro Borysow

Share Button

Czytaj również

Fot. UIA

Iran określił przyczynę zestrzelenia samolotu UIA

Według władz Iranu omyłkowe zestrzelenie samolotu Boeing 737 linii Ukraine International Airlines było spowodowane nieprawidłowościami …