środa, 20 Czerwiec, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina rozpoczęła seryjną produkcję artyleryjskich pocisków rakietowych
Fot. mil.in.ua,
Fot. mil.in.ua,

Ukraina rozpoczęła seryjną produkcję artyleryjskich pocisków rakietowych

Share Button

Zakłady „Artem” zakończyły prace projektowe i rozpoczęły produkcję pocisków rakietowych dla rakietowych zestawów artyleryjskich, wykorzystywanych przez Siły Zbrojne Ukrainy.

Według szefa RNBO, Ołeksandra Turczynowa, ukraińskie zakłady są w stanie produkować wszystkie elementy pocisków: zarówno silniki jak i głowice bojowe i systemy naprowadzania. „Rakiety są już dostarczane. To, jak na razie, zmodernizowane wersje tych rakiet, które były produkowane jeszcze w ZSRR, ale produkujemy już także zaprojektowane na Ukrainie pociski, począwszy od silników aż do głowic bojowych” – powiedział Turczynow.

Sekretarz RNBO dodał, że seryjna produkcja ukraińskich pocisków dla systemów rakietowych rozpocznie się z początkiem następnego roku. Dzięki temu będzie możliwe pełne zabezpieczenie potrzeb Sił Zbrojnych Ukrainy jeśli chodzi o zaopatrzenie w pociski o kalibrze 300 mm i mniejszym.

Siły Zbrojne Ukrainy zgłaszały zapotrzebowanie przede wszystkim na pociski o kalibrze 300 mm, wykorzystywane w zestawach rakietowych 9K58 „Smercz” oraz w zaprojektowanym na Ukrainie zestawie „Wilcha”.

Na podstawie: mil.in.ua

Share Button

Czytaj również

Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

„Życzenia dla sąsiada” – Polacy i Ukraińcy będą mogli złożyć sobie życzenia w stulecia niepodległości

We Lwowie i w Przemyślu odbędzie się akcja z okazji stulecia polskiej i ukraińskiej niepodległości. …