czwartek, 6 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w pielgrzymce na Świętą Górę Grabarkę
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w pielgrzymce na Świętą Górę Grabarkę

Share Button

Żołnierze Wielonarodowej Brygady wzięli udział w pielgrzymce na Świętą Górę Grabarkę – miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia. W piątek 18 sierpnia wierni nieśli krzyż, czerpali wodę święconą i wspólnie modlili się.

Pielgrzymka połączyła oficerów i podoficerów Polski, Litwy, Ukrainy oraz pielgrzymów z całej Polski. Wśród setek prawosławnych chrześcijan udających się do Grabarki były również delegacje z sił zbrojnych krajów sąsiednich. Razem, ramię w ramię przeszli długą drogę, aby postawić na szczycie wzgórza niesiony krzyż.

„Jako doświadczeni żołnierze znamy prawdziwą cenę pokoju, a naszą pielgrzymką wyrażamy modlitwę do Boga, prosząc o pokój na Ukrainie i na całym świecie” – powiedział podpułkownik Andrii Kikhtan, Zastępca Szefa Sztabu ds. Wsparcia.

W pielgrzymce udział wziął również Dowódca Wielonarodowej Brygady pułkownik Zenon Brzuszko, który zauważył, że również inni żołnierze z LITPOLUKRBRIG, którzy są wyznania rzymskokatolickiego chętnie przyłączyli się do pielgrzymki.

“Ma to znaczenie symboliczne. Litewscy, Polscy i Ukraińscy żołnierze jednoczą się również w modlitwie” – zauważył pułkownik Zenon Brzuszko.

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.