środa, 17 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Poroszenko: sankcje wobec Rosji powinny zostać utrzymane
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Poroszenko: sankcje wobec Rosji powinny zostać utrzymane

Share Button

Prezydent Ukrainy przeprowadził rozmowę telefoniczną z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Jej tematem było m.in. przedłużenie sankcji wobec Rosji.

Rozmowa dotyczyła przede wszystkim kwestii przedłużenia obowiązujących sankcji, nałożonych na Moskwę po aneksji Krymu w 2014 roku. Kwestia ich kontynunowania będzie jednym z tematów rozmów podczas spotkania przywódców państw grupy G7 w dniach 26-27 maja. Według strony ukraińskiej, w obecnych uwarunkowaniach, wobec sytuacji na Donbasie i okupacji Krym nie ma podstaw do złagodzenia czy znoszenia sankcji.

Tusk i Poroszenko omówili także kwestie związane ze zniesieniem wiz dla obywateli Ukrainy, co ma nastąpić 11 czerwca br. Zdaniem ukraińskie prezydenta w pierwszym okresie czasu należy spodziewać się wzrostu ruchu osobowego o 15-20%. Sytuacja ta będzie wymagała zwiększonych inwestycji w infrastrukturę graniczną i transportową na granicy Ukrainy z krajami UE.

Kwestiom kontynuowania sankcji wobec Rosji była poświęcona także telefoniczna rozmowa prezydenta Ukrainy z nowym prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/ MO Turcji

W Turcji zakończono inspekcję pierwszego statku ze zbożem z Ukrainy

Pierwsza jednostka wioząca zboże z Ukrainy pokonała bezpiecznie szlak z Odessy do Stambułu. Sprawdzenia statku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.