piątek, 25 Maj, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Wołodymyr Omelian: Odessę i Gdańsk połączy korytarz transportowy
Володимир Омелян. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський
Володимир Омелян. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

Wołodymyr Omelian: Odessę i Gdańsk połączy korytarz transportowy

Share Button

Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy przygotowuje projekt połączenia drogowego pomiędzy Odessą i Gdańskiem. Korytarz transportowy łączący wybrzeża Morza Czarnego i Bałtyckiego ma przebiegać przez Lwów – poinformował minister infrastruktury Ukrainy, Wołodymyr Omelian.

Podczas wizyty w obwodzie lwowskim minister dokonał inspekcji prac drogowych na trasie H-02 Lwów-Tarnopol. Trasa ta ma stać się częścią wspomnianego wyżej korytarza transportowego.

„Jesteśmy na jednym z ważnych korytarzy transportowych Ukrainy, który, mamy nadzieję, stanie się częścią połączenia pomiędzy Morzami Czarnym i Bałtyckim, Gdańskiem i Odessą. Dalej będzie pracować z Komisją Europejską i rządem Polski, tak, aby otrzymać dodatkowe finansowanie dla budowy autostrady o europejskim standardzie” – powiedził minister.

W latach 2003-2004 na Ukrainie realizowano projekt budowy autostrady pomiędzy Odessą i Kijowem, ale nie doczekał sieon ukończenia. Poza tym odcinkiem, dla realizacji wspomnianego projektu konieczne byłoby także rozbudowanie drogi Lwów-Krakowiec.

Nа podstawie: mtu.gov.ua, cfts.org.ua

Share Button

Czytaj również

Джерело: facebook.com/milinua

Na Ukrainie przeprowadzono pierwsze testy pocisków Javelin

22 maja na jednym z poligonów Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadzono pierwsze testy pocisków przeciwpancernych Javelin, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.