środa, 5 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Kanada może otworzyć rynek broni dla Ukrainy
Міністр оборони Канади Харджит Саджан. Фото: polukr.net
Міністр оборони Канади Харджит Саджан. Фото: polukr.net

Kanada może otworzyć rynek broni dla Ukrainy

Share Button

Kolejnym krokiem w rozwoju relacji pomiędzy Ukrainą i Kanadą powinno stać się otwarcie możliwości zakupu broni – powiedział minister obrony Kanady, Hardżit Sadjan.

„Relacje pomiędzy Ukrainą i Kanadą są unikalnymi. Podpisanie porozumienia ws. obronności pozwoli nam prowadzić o wiele bardziej gruntowne i przedmiotowe dyskusje na różne tematy” – powiedział kanadyjski minister. W jego ocenie, kolejnym krokiem powinno stać się otwarcie możliwości zakupu broni przez Ukrainę.

Umowa o współpracy została podpisana w poniedziałek, 3 kwietani, w Ottawie przez ministrów obrony Kanady i Ukrainy. „To ważny dokument, który pozwoli na ułożenie praktycznych relacji i nawiązanie kontaktów pomiędzy przedstawicielami firm zbrojeniowych z Ukrainy i Kanady, co polepszy wyposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy w nowoczesny sprzęt i uzbrojenie” – powiedział szef ukraińskiego resortu obrony, Stepan Połtorak.

Wpisanie Ukrainy na listę Automatycznej kontroli broni palnej (ang. Automatic Firearms Country Control List) pozwoli na zaky uzbrojenia w kanadyjskich firmach przez podmioty z Ukrainy.

Na podstawie: ukrinform.ua, facebook.com/Степан Полторак, mil.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.